Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Kącik zabaw z językiem angielskim

2013-06-19 09:24:32 (ost. akt: 2013-06-19 09:25:05)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach, w ramach projektu "Anglia znana i nieznana" Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Nasze Prostki" Programu ENGLISH TEACHING Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA, działa kącik zabaw z językiem angielskim "Fun with English".

Na dużej przerwie uczniowie mogą pobawić się zabawkami edukacyjnym rozwijającymi umiejętności językowe. Z wielkim zapałem układają puzzle poszerzające zasób słów, bawią się grą "Lektron, w której, po prawidłowym dopasowaniu obrazka i wyrazu, świeci się światełko. Uczą się wymowy słówek za pomocą specjalnego urządzenia, w którym, po włożeniu do niego obrazka, można usłyszeć nazwę przedstawionego tam przedmiotu lub osoby.

Uczniowie pilnie trenują przed zbliżającym się konkursem "Angielski, to zabawa", w którym to będą musieli wykazać się jak najkrótszym czasem układania puzzli, czy dopasowywania obrazka do słówka.

Kącik zabaw z językiem angielskim, to również okazja do spotkania z książką w języku angielskim. W biblioteczce znajdują się książeczki dźwiękowe, "Feel and touch" (dotknij i czuj, z dodanymi fragmentami folii, tekstylia o których jest mowa itp.), "Flip, flap" (gdzie można podnieść fragmenty strony i zobaczyć, co się tam znajduje). Jednym słowem: "Dla każdego, coś angielskiego."

Koordynator projektu: Barbara Walaszek


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages