środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Konkurs Tańca Towarzyskiego "Old England"

2013-06-19 09:53:39 (ost. akt: 2013-06-19 09:54:50)

Już po raz siódmy spotkali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Prostkach na Konkursie Tańca Towarzyskiego. W tym roku przebiegał on pod hasłem "Old England" (Dawna Anglia).

Dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz z Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier w Olecku wzięły udział w pokazie tanecznym. Uczniowie klas I - III przedstawili fragment baletu "Romeo i Julia".

W części konkursowej wzięło udział siedem par z klas IV - V, które zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w czterech kategoriach: walc Celtic Spirit (Duch Celtów), ludowy taniec celtycki Lord Of the Dance (Pan Tańca), Maypole (taniec wokół słupa z różnokolorowymi wstążkami) oraz Morris (taniec uliczny sięgające swoimi początkami szesnastego wieku i tańczony jeszcze do tej pory w Anglii.) Podczas ostatniego tańca tancerze ozdobieni byli różnokolorowymi wstążkami oraz dzwoneczkami, które pomagały przy akompaniamencie do tańca.

Młodych tancerzy oceniała komisja w składzie: pani Ewa Ratkiewicz - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, panie: Kinga Romanowska, Joanna Stefańska, Magdalena Sadowska - instruktorki tańca z Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier w Olecku.

Pierwsze miejsce zajęła para: Julia Sipka oraz Dawid Gruszka, drugie - Aleksandra Mańkowska i Miłosz Zyskowski oraz trzecie: Wiktoria Demiańczuk i Kamil Karpiński. Wyróżnienie otrzymała para: Oliwia Świerczyńska i Adrian Sikorski.

Zmagania tancerzy oglądała cała społeczność szkolna, przedszkolna, partnerzy projektu oraz rodzice. Taneczne zawody przygotowało Kółko Języka Angielskiego English Club pod opieką pani Barbary Walaszek.

Konkurs tańca był kolejnym punktem projektu "Anglia znana i nieznana" Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Nasze Prostki" w ramach Programu ENGLISH TEACHING Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA. Partnerami w tym projekcie są: Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna, Przedszkole Samorządowe, Szkoła Podstawowa nr 7 w Ełku. Pomysłodawcą i realizatorem tego przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa w Prostkach.

Koordynator projektu: Barbara Walaszek


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages