środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Obcowanie z językiem

2013-06-19 10:07:48 (ost. akt: 2013-06-19 10:08:34)

Autor zdjęcia: Archiwum

W lutym Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach rozpoczęła współpracę z Da Gang Elementary School z Tajwanu. Pani Izabela Lelo wraz uczniami kl. V B oraz dziećmi z koła języka angielskiego Smart Kids zaprzyjaźnili się z tajwańskimi uczniami i ich nauczycielka R.A. Joanne Chen.

Zdawałoby się, że tak wielka odległość i diametralnie rożne języki będą stanowiły barierę nie do pokonania. Nic bardziej mylnego ! Polskie dzieci pisały do tajwańskich i na odwrót.

I bynajmniej nie męczyły się. Dzięki temu, że uczą się już tyle lat języka angielskiego potrafiły zredagować listy w tym języku. A o czym pisały? A o wszystkim, co je interesowało. Pytały o zainteresowania, przedmioty szkolne, swoich idoli itd. Najważniejsze jednak okazało się poznawanie kultury narodowej nowych przyjaciół. Każde z dzieci było ciekawe, jakie święta obchodzi się w tym drugim kraju, jakie są zwyczaje i tradycje.

Z wypiekami na policzkach czytały listy i z przejęciem powtarzały sobie czego się dowiedziały. Były bardzo podekscytowane i zaabsorbowane czymś nowym w czym mogą uczestniczyć. To dodawało im pewności siebie, wiary w swoje możliwości i nadziei, że osiągnęły dużo a mogą jeszcze więcej.

Korespondencja, to tradycyjny sposób doskonalenia umiejętności językowych, poznawanie innych kultur oraz zawieranie znajomości często takich , które mogą przetrwać nawet lata .W erze cyfrowej skutecznym środkiem do porozumiewania się ponad granicami językowymi jest Internet. Za jego pośrednictwem osoby uczące się języka korzystają z różnorodnych witryn i portali społecznościowych.

Nasza szkolna społeczność pragnie iść z duchem czasu. Językowa różnorodność Europy i świata sprawia ,że uczenie się i znajomość języka obcego przynosi wiele korzyści. Znając język obcy, możemy poznawać nowych ludzi, korzystać z uroków zagranicznych wakacji i podróżować.

Zniesienie granic w Unii Europejskiej dało szansę na nasz rozwój, chcemy z tego korzystać , więc świadomie przykładamy się do nauki języka angielskiego. Znajomość oraz biegłe posługiwanie się językiem obcym to klucz do sukcesu.

Izabela Lelo 

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #1121287 | 83.31.*.* 21 cze 2013 22:53

    Internet nie zna granic. Super.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages