Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego


Duet z Białorusi podbił serca publiczności

2013-06-21 09:20:15 (ost. akt: 2013-06-21 09:27:56)

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka

Za nami kolejna odsłona V edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Rożyńsku Wielkim (gm. Prostki). W ostatnią niedzielę w kościele Św. Szczepana licznie zgromadzona publiczność mogła posłuchać koncertu organistki Iriny Avdeevej i Sergeia Buranova grającego na marimbie. Ten niezwykle widowiskowy instrument, o bogatej historii, to połączenie perkusji i cymbałów.

Gra na marimbie jest wyjątkowo trudna, bo artysta uderza w instrument aż czterema pałeczkami na raz. Podziw publiczności wzbudził dodatkowo fakt, że muzyk z Białorusi grał bez nut, co, jak trafnie zauważyli organizatorzy festiwalu, jest świadectwem niezwykłego talentu.

— Było dla mnie wielką przyjemnością zagrać w Rożyńsku — mówi po koncercie Sergei Buranov. — Mógłbym tutaj grać bez przerwy, od rana do nocy, od nocy do rana. W tym kościele jest najlepsza akustyka dla marimby, w porównaniu do innych miejsc, w których występowałem.

Podobne wrażenia odniosła Irina Avdeeva.

— Było mi bardzo przyjemnie grać z powodu dobrej i ciepłej atmosfery, którą tworzą tutejsi ludzie — mówi Irina Avdeeva. — Do tego doskonała akustyka. Instrument bardzo inspirujący, dający wielkie możliwości. Czuliśmy się z Sergeiem, jakbyśmy byli blisko siebie, mimo dzielącego nas dystansu. Chciałam podziękować wszystkim, zwłaszcza ks. Markowi i pani Jolancie, za pomysł i za zaproszenie na festiwal.

Artyści są zgodni co do tego, że publiczność w Rożyńsku Wielkim dopisała. A trzeba dodać, że brawa na stojąco biło kilkaset osób.

— Przyjeżdżamy na koncerty do Rożyńska już drugi rok, jest to trochę taka rekreacja i dobra uczta dla duszy — wyznaje Anna Chodysz z Ełku.

V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Rożyńsku Wielkim jest dedykowany Ojcu Świętemu Franciszkowi.

Czar


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages