środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Festyn, zabawa i Wiejski Klub Malucha działa!

2013-08-04 21:18:24 (ost. akt: 2013-08-05 07:44:42)

Autor zdjęcia: Emilia Drągowska

Wystawa sprzętu rolniczego trzech dużych firm w malutkiej miejscowości to tylko jedna z atrakcji. A było ich znacznie więcej. Czyli: I Festyn Miłośników Ziemi Rożyńskiej zakończył się ogromnym sukcesem. Festyn zorganizowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Rożyńskiej. Czas na pierwsze podsumowania i podziękowania.

Festyn spotkał się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także turystów, którzy licznie odwiedzili w tym dniu Rożyńsk Wielki w gminie Prostki.

Zacznijmy od jedzenia. Grochówka, chleb ze smalcem i ogórkiem, pączki, gofry. Grochówką goście byli zachwyceni. I mimo, że garnki były ogromne to goście opróżnili je w całości. Cały dochód zebrany przez Świteź Mazurską ze sprzedaży jedzenia został przekazany na funkcjonowanie i prowadzenie świetlicy i Klubu Malucha!

Strzałem w dziesiątkę okazała się wystawa sprzętu rolniczego. Na placu festynu, który udostępnił jeden z głównych organizatorów a zarazem sponsorów Jerzy Robert Krajewski - Gospodarstwo Rolne, stanęły wspaniałe maszyny rolnicze. Dorośli oglądali maszyny i robili tam zdjęcia swoim pociechom.

Czas gościom umilała muzyka i występ "Człowieka Gumy – Gina Alfina". Spore wrażenie zrobił wóz strażaków z Prostek oraz nieoznakowany radiowóz policji z Ełku. Porządku podczas całej imprezy pilnowali policjanci z Prostek. Dużym powodzeniem cieszyły się także liczne konkursy z wspaniałymi nagrodami ufundowanymi prze gminę Prostki.

Swoją obecnością zaszczycił nas Jacek Jagłowski, prezes Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych „STOPA” z Ełku. Festyn był rozpoczęciem projektu Wspieramy Mamy. Wiejski Klub Malucha dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ełckiego Stowarzyszenia Aktywności „STOPA”, Powiat Ełcki oraz Gmine Prostki. Prezes stowarzyszenia przygotował dodatkową atrakcję dla naszych maluchów - strzelanie z procy.

Wszystkie działania wspierała również parafia św. Szczepana w Rożyńsku Wielkim z ks. Markiem Walusiem i sołtys wsi Alfreda Pawłowska. Wszystkie działania podczas imprezy oraz poprzedzające festyn wspierali młodzi wolontariusze ze świetlicy: Partyk Kowalski, Natalia Kowalska, Magda Gębusiak, Magda Zdanowska, Natalia Bagińska, Ola Bagińska, Jacek Bagiński, Karolina Toczyłowska, Anna Karina Toczyłowska, Kasia Szymańska, Asia Wąs.

W organizację festynu bardzo zaangażował się pan Jerzy Robert Krajewski, który udostępnił i przygotował teren pod festyn oraz zapewnił pomoc przy rozstawianiu sprzętu i ochronę. Był też pomysłodawcą wystawy sprzętu rolniczego. Oprócz dużych firm sprzętu rolniczego wspierały nas osoby prywatne, min. Adam Wójcik i Andrzej Olender, którzy ufundowali nagrody do konkursów.

Nasi najmłodsi goście także nie mogli narzekać - wolontariusze, specjalny plac zabaw trampolina i wiele innych zabaw umiliło czas naszym pociechom. Zabawom i radosnym okrzykom nie było końca. W atrakcjach, konkursach dla najmłodszych bardzo pomogły nam Maria Malczewska oraz Zofia Toczyłowska ze Szkoły Podstawowej w Rożyńsku Wielkim. Dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy zrobienia tatuaży. Szkoła Podstawowa również wypożyczyła nam sprzęt sportowy do konkursów i zabaw.
- Festyn uważam za bardzo udany - mówi prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Rożyńskiej Emilia Drągowska. - Gdyby jednak nie pomoc i zaangażowanie tak wielu osób i firm nie dalibyśmy sobie rady. Serdeczne szczere podziękowania wszystkim zaangażowanym.
Emilia Drągowska

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: stowarzyszeniemzr

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages