Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Usłyszymy echa opery

2013-08-17 07:00:00 (ost. akt: 2013-08-16 11:08:03)
W lipcu w Rożyńsku Wielkim wystąpił męski zespół chorałowy "Schola Floriana" z Austrii

W lipcu w Rożyńsku Wielkim wystąpił męski zespół chorałowy "Schola Floriana" z Austrii

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka

Trwa V. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Rożyńsku Wielkim (gm. Prostki), dedykowany Ojcu Świętemu Franciszkowi. 18 sierpnia w neogotyckim kościele św. Szczepana wystąpi Jolanta Sosnowska - skrzypce i Dariusz Hajdukiewicz - organy.

— Skrzypaczka Jolanta Sosnowska pochodzi z Warszawy, z rodziny o tradycjach muzycznych — informuje Bogdan Przyborowski, współorganizator festiwalu. — Naukę na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat. Studia magisterskie ukończyła na Wydziale Instrumentalnym Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, a nastepnie uzyskała tytuł Master of Music na University of Illinois w USA. Edukację kontynuowała w Austrii, gdzie odbyła podyplomowe studia skrzypcowe, a następnie studia muzyki dawnej w Konserwatorium Wiedeńskim.

Jolanta Sosnowska jest laureatką I nagrody w konkursie skrzypcowym im. Paula Rollanda (USA), a także finalistką II Międzynarodowego Konkursu im. Heinricha Bibera (Austria). Z powodzeniem wykonuje muzykę od baroku po współczesność, z zachowaniem kanonów interpretacji każdej epoki.
— Organista Dariusz Hajdukiewicz studiował na Wydziale Instrumentalnym w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie - Filia w Białymstoku w klasie organów Marii Terleckiej — mówi Bogdan Przyborowski. — W latach kolejnych zrealizował Studia Podyplomowe Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Specjalizuje się w problematyce interpretacyjnej muzyki Dietricha Buxtehudego i kompozytorów XVII-wiecznej północnoniemieckiej szkoły organowej.

Dariusz Hajdukiewicz koncertuje jako solista i kameralista na renomowanych polskich i zagranicznych międzynarodowych festiwalach muzyki organowej i kameralnej, oraz okolicznościowych koncertach organowych.

Koncert duetu rozpocznie się o godzinie 11.30 i poprzedzony zostanie mszą św. Organizatorem V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Rzymskokatolicka Parafia Św. Szczepana w Rożynsku Wielkim. Patronat nad koncertami objęły "Rozmaitości Ełckie".
Czar

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. trew do satanisty #1174698 | 31.63.*.* 18 sie 2013 18:55

  Jestem juz po koncercie. Trwał 1,5 godziny. Bisy, ogólny aplauz, pięknie. A tak przy okazji, satanisto, na koncercie muzyki organowej (ogólnie poważnej), który odbywa się w kościele, ludzie siedzą w ławkach i są skupieni, bo koncentrują się na wrażeniach estetycznych. Tak to właśnie wyglada na fotografii, na pewno, bo jestem tam też ja, jak i kilkoro moich znajomych, którzy uważają podobnie. Ogarniasz to?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. trew #1173787 | 31.63.*.* 17 sie 2013 12:47

  Satanisto, brak tobie elementarnej wiedzy o otaczającym cię świecie. Na zdjeciu są ludzie zasłuchani w dźwieki muzyki. Ogarniasz to?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. satanista z pierwszej ławki #1173779 | 89.228.*.* 17 sie 2013 12:29

   widzę sam kwiat mazurskiej młodzieży się zjechał,dorośli ludzie a słuchają faceta w sukni żłopiącego codziennie wińsko

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages