środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Prostki z jednej mąki

2013-09-03 10:46:06 (ost. akt: 2013-09-03 14:51:50)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Gminno-Parafialne Dożynki 2013 przeszły już do historii. Uczestnicy obchodów dożynkowych symbolicznie przełamali się chlebem, ilustrując w ten sposób hasło tegorocznych Dożynek - "Prostki. Społeczność z jednej mąki".

Starostą i starościną tegorocznych dożynek byli państwo Dorota i Sławomir Żebrowscy z miejscowości Miechowo. Uroczystości dożynkowe rozpoczęto mszą świętą dziękczynną w Kościele pw. Św. Antoniego w Prostkach i tradycyjnym poświęceniem wieńców dożynkowych. Te ludowe dzieła sztuki, prezentujące bogactwo tegorocznych plonów, w kolorowym korowodzie dożynkowym przeniesiono z kościoła na plac dożynkowy, gdzie specjalnie powołana komisja dokonała ich oceny.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce Sołectwo Prostki, II miejsce Sołectwo Wiśniowo Ełckie, III miejsce Sołectwo Bogusze, IV miejsce Sołectwo Długosze. Nagrodę za udział przyznano sołectwom: Kopijki, Osiedle Leśne, Rożyńsk Wielki i Grupie Teatralno – Muzycznej „Prostkowianie”(SIS Nasze Prostki).
Po oficjalnym otwarciu dożynek przez wójt Bożenę Walerię Bagan, rozpoczęto świętowanie. Na dożynkowej scenie, ze swoim repertuarem, zaprezentowały się niezawodne „Wisienki” z Wiśniowa Ełckiego. Szczególnym zainteresowanie cieszyła się inscenizacja teatralna pt. „Dożynki w Prostkach” w wykonaniu Grupy Teatralno-Muzycznej „Prostkowianie”. Spektakl został przygotowany w ramach projektu „Seniorzy na scenę” realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki” w partnerstwie z Gminą Prostki.

Brawurowymi kreacjami na dożynkowej scenie popisali się: Irena Warszawska, Józef Moniuszko, Mateusz Olszewski, Julia Warszawska, Teresa Ponichtera, Henryk Gutowski, Halina Puczydłowska, Aleksander Wyszyński, Janina Fiedorowicz, Piotr Żelazko, Henryk Siedlecki, Irena Chilińska, Krystyna Ratkiewicz, Helena Godlewska, Krystyna Schlimnath, Anna Gryn, Marianna Gutowska, Honorata Żelazko, Władysława Kuczyńska, Dominika Rogińska, Julia Niedzielewska.


Tegoroczne uroczystości dożynkowe były okazją do zorganizowania konkursów na "Najsmaczniejszą Babkę Ziemniaczaną", „Żniwny tor”, „Rzut żniwiarza”, „Sprytny drwal” oraz stały się areną zmagań sportowych w ramach „II Turnieju Sołectw w piłkę nożną”.

Rywalizacja w ramach konkursów, dostarczyła wielu dobrych emocji i zaowocowała wieloma uśmiechami.
W obchody święta rolników tematycznie wpisało się również Forum „Decydujmy Razem” Subregionu EGO. Wydarzenie poświęcone było realizowanemu przez gminę Prostki, projektowi „Decydujmy Razem”, w ramach którego opracowywano „Program Rozwoju i Integracji Sołectw w Gminie Prostki”.
Organizatorzy: Urząd Gminy Prostki, Gminny Ośrodek Kultury w Prostkach oraz Starostwo Powiatowe w Ełk dziękują wszystkim uczestnikom festynu dożynkowego za wspólną zabawę. Słowa podziękowania kierują także do sponsorów, wystawców i osób zaangażowanym w organizację imprezy.Organizatorzy
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xyz #1191732 | 91.210.*.* 6 wrz 2013 17:26

  aż się rzygać chce jak się czyta takie komentarze.. co ma wójt do organizacji imprezy? -,- są do tego wyznaczeni ludzie (nie powiem dokładnie kto, ale skoro jesteście tacy "mądrzy" to na pewno się domyślicie) i Ci ludzie ją organizują... a tak poza tym.. jeśli chodzi o organizacje to była ona na poziomie.. ;)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. qwerty #1189941 | 217.67.*.* 4 wrz 2013 11:32

  u nas władzę widać owszem - bo co do zasady to bawić się to ona umie - szkoda że nic poza tym nie idzie jej... co do jakości imprez można tylko zatęsknić za tym jak wyglądały w poprzednich kadencjach. Pani Bagan - pokazała Pani, że niestety poza obsadzaniem stanowisk osobami pomocnymi w dojściu do władzy, dokończeniem zaczętych inwestycji i wystawnymi bankietami, nie wie Pani na czym faktycznie polega bycie wójtem, mimo że przez tyle lat mogła Pani z bliska obserwować sprawowanie władzy. Czas się żegnać powoli - rok szybko zleci...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Gmeron #1189193 | 91.210.*.* 3 wrz 2013 20:49

  Może to cała formuła Dożynek w skali kraju się wyczerpuje. Rolnicy nie chodzą? Ale idea "Prostki z jednej mąki" jest słuszna. Był fajny teatr Seniorów. Ogólnie no tak już jest. Ale i tak gmina dużo robi u was. To jest wzór dla innych samorządów.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. kicha #1189039 | 89.228.*.* 3 wrz 2013 18:04

   jedna z najbardziej kiepskich imprez dożynkowych w ostatnim dziesięcioleciu! kto wymyślił taki słaby program? tylu przerw to nawet w szkole dzieci nie mają! patrzę w lewo, patrzę w prawo, nic się nie dzieje!

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages