środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

"Decydujmy Razem" z funduszem sołeckim

2013-11-04 09:45:18 (ost. akt: 2013-11-04 09:45:30)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Fundusz sołecki – obowiązek czy przywilej? Pod takim hasłem dnia 22.10.2013r. 
w Urzędzie Gminy w Prostkach odbyło się Forum Partycypacji Społeczności w ramach, realizowanego przez gminę projektu „Decydujmy Razem”.

Fundusze sołeckie są doskonałym przykładem działań partycypacyjnych. Ich ideą jest uczenie dialogu i podejmowania wspólnych decyzji skutkujących poprawą życia lokalnej społeczności. Współdecydując o inwestycjach finansowanych z tych środków, mamy wpływ na kierunek rozwoju i wizerunek gminy. Z uwagi na wagę tych zagadnień, mając świadomość realnych korzyści płynących z podejmowania dialogu społecznego, Wójt Gminy Prostki Bożena Bagan zdecydowała, że należy zagadnieniom tym poświęcić kolejne forum lokalne organizowane w ramach projektu „Decydujmy Razem”.

Biorąc pod uwagę tematykę, na spotkanie zostali zaproszeni przede wszystkim sołtysi, na których ciąży obowiązek opracowania i złożenia wniosku o sfinansowanie inwestycji w ramach tzw. funduszu sołeckiego. W bardzo przystępnej, warsztatowej formie, omówiono zasady obowiązujące przy konstruowaniu wniosku, wskazano jak ważną kwestią jest właściwe skosztorysowanie i opisanie inwestycji, podano przykłady konkretnych działań integrujących mieszkańców. Prowadząca warsztat, Pani Urszula Podurgiel, przytoczyła własne „sprawdzone przepisy” na zwiększenie zainteresowania mieszkańców, sprawami wsi. Zdaniem uczestników, tego typu szkolenia są bardzo potrzebne, ponieważ systematyzują i pogłębiają wiedzę dotyczącą kwestii istotnych z punktu widzenia społeczności wiejskich oraz umożliwiają wymianę doświadczeń i problemów związanych ze współpracą z mieszkańcami. 


Forum zostało zorganizowane w ramach pilotażowego projektu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego pt. „Decydujmy razem”, dotyczącego tworzenia i testowania mechanizmów partycypacji w stu ośmiu gminach i powiatach z terenu całej Polski. Organizatorzy

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gosc #1242008 | 89.228.*.* 11 lis 2013 14:30

  Jeśli sà wspomnien decyzje to moze tak wspolnymi siłami zrobic zapomniana poniemcka drogę w DYBOWIE .Pani wōjt prosze pojechać do tej wsi swoim autem wtedy bedzie oriętacja ze droga woła o pomstę....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages