Wtorek, 16 października 2018. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Prostki — Spotkajmy się w "sieci"

2013-12-23 11:43:00 (ost. akt: 2013-12-23 11:43:40)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Trwa współpraca Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach ze Szkołą Podstawową nr 7 w Ełku. Po raz czwarty dwie szkoły spotkały się w "necie".

Klasy I - III SP w Prostkach, za pomocą programu Skype, przeprowadziły wideokonferencję z klasą IV a (integracyjną) SP7 w Ełku. Uczniowie szkoły w Prostkach zaprezentowali wiersze dla dzieci w języku angielskim (Nursery Rhymes) oraz zaśpiewali kilka angielskich kolęd.

„Siódemka” pokazała, wykonaną przez siebie, kukłę Guya Fawkesa i opowiedziała historię powstania angielskiego święta ludowego obchodzonego hucznie 5 listopada na pamiątkę wykrycia nieudanego spisku Guya Fawkesa. Była to próba wysadzenia w powietrze Parlamentu angielskiego w 1605 r. 
Spotkanie zaprzyjaźnionych szkół było nie tylko znakomitą okazją do przełamania bariery mówienia w języku angielskim, ćwiczenia wymowy, intonacji, poszerzenia wiedzy o kulturze Anglii, ale również niesamowitym przeżyciem szczególnie dla najmłodszych, którzy pilnie uczyli się wierszy i piosenek oraz z radością prezentowali je starszym kolegom. 


Był to ostatni punkt projektu "Anglia znana i nieznana" Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nasze Prostki w ramach Programu English Teaching Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA. 
Wideokonferencję można obejrzeć na stronie: http://www.youtube.com/watch?v=NHWFuNvmZYc&feature=youtu.beKoordynator projektu: Barbara Walaszek
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages