Wtorek, 16 października 2018. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Disney - "Przyjaciel Świętego Mikołaja"

2013-12-23 11:48:57 (ost. akt: 2013-12-23 11:49:10)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

"Może gdzie indziej choinka jest wyższa i piękniejsza. Może gdzie indziej święta Bożego Narodzenia są bardziej śnieżne. Ale tylko w Polsce wigilia jest taka jasna. Ale tylko w Polsce jest to wyjątkowa noc". Takie i inne utwory o tematyce świątecznej można było usłyszeć na dwunastym konkursie piosenki angielskiej "Christmas Carols" w Szkole Podstawowej w Prostkach.

Konkurs był podzielony na dwie części. W pierwszym etapie dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz uczniowie klas I - III wystąpiły z koncertem angielskich kolęd i piosenek świątecznych.

W części konkursowej współzawodniczyły uczennice klas IV - VI. Dla niektórych z nich był to pierwszy występ w życiu, więc nie brakowało emocji i tremy. Młode artystki oceniała komisja w składzie: pani Urszula Wysocka i pan Paweł Borzeński (SP 7 w Elku), pan Grzegorz Kacperski (Publiczne Gimnazjum w Nowej Wsi), pani Ewa Ratkiewicz (GOK w Prostkach) oraz pani Barbara Orłowska (SP w Prostkach) W kategorii klas czwartych I miejsce zajęła Dominika Jarocka, II - Kaja Żabińska, a trzecie - Helena Czajka i Małgorzata Kożuchowska. W kategorii klas V na pierwszym miejscu uplasowała się Klaudia Bajkiewicz, drugie miejsce zajęła Olga Graczewska, trzecie - Sandra Brolek. Wyróżnienie otrzymała Amelia Dłużniewska. W klasach VI najlepsza okazała się Karolina Barwikowska, drugie miejsce zajął duet: Wiktoria Demiańczuk i Aleksandra Mańkowska, trzecie - Julia Sipka.
Wszyscy gorąco oklaskiwali występy gości - absolwentek szkoły: Magdy Ciszyńskiej, Marty Merskiej i Klaudii Zackiewicz.

Konkurs uświetnił pan Paweł Borzeński, prezentując autorskie utwory oraz pan Grzegorz Kacperski wraz z panem Andrzejem Maciorowskim, śpiewając fragmenty poezji Pawła Orkisza. Czy to poważnymi kolędami pełnymi zadumy nad cudem narodzin Pana Jezusa, czy wesołymi piosenkami lub rockowymi utworami, wszyscy uczestnicy konkursu w języku angielskim wyrażali radość z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Konkurs piosenki angielskiej "Christmas Carols" był kolejnym punktem projektu "Anglia znana i nieznana" Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Nasze Prostki". Zmagania konkursowe obejrzała cała społeczność szkolna, przedszkolaki, zaproszeni rodzice oraz partnerzy projektu.Film z konkursu można obejrzeć na stronie internetowej 
http://www.youtube.com/watch?v=bWtJXnwQWCE&feature=youtu.beKoordynator projektu - Barbara Walaszek

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages