Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Bilet do stacji ŻYCIE

2014-05-30 10:15:16 (ost. akt: 2014-05-30 10:15:32)

Autor zdjęcia: Piotr Zubko

Ile jest warte życie ludzkie? Wydaje się, że istnieje tylko jedna odpowiedź: "Życie człowieka jest bezcenne". Okazuje się jednak, że cena taka istnieje. Żeby uratować dziecko afrykańskie przed śmiercią spowodowaną chorobą głodową i wręczyć mu Bilet do stacji ŻYCIE wystarczy tylko 72 €.

Tak niewiele potrzeba, człowiek mógł żyć. W roku 2011 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach wzięła już udział w akcji WATOTO - dzieci Afryki Bilet do stacji ŻYCIE. Podarowała wtedy życie małemu Afrykańczykowi Chogo Kasirahinga.


W tym roku uczniowie postanowili, że część pieniędzy uzyskanych ze zbiórki makulatury przeznaczą ponownie na Bilet do stacji ŻYCIE. Zbiórkę makulatury zorganizował nauczyciel informatyki pan Lech Karwowski, a w akcję zaangażowały się nie tylko dzieci, ale również i rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi. Dzięki wspólnemu wysiłkowi zebrano ponad sześć ton makulatury i wysłano potrzebną kwotę na ten cel. Jakieś umierające dziecko będzie mogło być leczone z choroby głodowej i będzie żyło.
Ogromne podziękowania należą się tym wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego tak szczytnego celu. "Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat" (Talmud Babiloński, Sanhedryn, 37a).

Barbara Walaszek
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages