Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Trzy pokolenia - jedna rodzina

2014-06-06 14:39:37 (ost. akt: 2014-06-06 14:42:26)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Nic tak nie łączy pokoleń, jak muzyka i taniec. Przekonali się o tym uczestnicy konkursu tańca towarzyskiego "Trzy pokolenia - jedna rodzina" w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach. Dzieci z Przedszkola Samorządowego, uczniowie szkoły, młodzież szkół średnich, nauczyciele, seniorzy pod opieką pani Ewy Ratkiewicz - dyrektor GOK w Prostkach - wszyscy spotkali się na wspólnej zabawie przy muzyce.

Muzyka była "nie byle jaka", bo na żywo, a to dzięki wspaniałemu zespołowi muzycznemu "Jeże" (opiekunka - pani Elżbieta Wesołowska I LO w Ełku), który stanowił połączenie sił uczniów I LO, II LO oraz Zespołu nr 5 w Ełku.

Przedszkolaki zaprezentowały taniec przy piosence dziecięcej, klasy I - III celtycki taniec "Riverdance", hip hop "Good feeling", oraz taniec z musicalu "Greese". Seniorzy zatańczyli walca. Nauczyciele, na czele z panem dyrektorem szkoły Jarosławem Ćwikiem oraz panią dyrektor przedszkola Jadwigą Lasota, walcem z "Nocy i dni" oficjalnie rozpoczęli część konkursową.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: walc, rumba i rock and roll. Zespół "Jeże" przygrywał do tańca prezentując utwory pochodzące z różnych okresów: "Nothing elese matters" (lata dziewięćdziesiąte), "Still loving you" (lata osiemdziesiąte), "Rock and roll music" (lata sześćdziesiąte), "Paranoid" (lata siedemdziesiąte) oraz "Wehikuł czasu" (lata dziewięćdziesiąte). Różnorodność stylów muzycznych i epok przekonała uczniów, że ich rodzice, czy dziadkowie, wcale nie słuchali "obciachowej " muzyki, ale były to utwory ambitne, po które sięgają teraz nie tylko osoby dorosłe, ale również i młodzież. Konkurs urozmaicały szkolne talenty (Dominka Jarocka, Klaudia Bajkiewicz oraz Karolina Barwikowska), śpiewając znane przeboje w języku angielskim. Młodych tancerzy oceniała komisja w składzie: pani Ewa Ratkiewicz (GOK Prostki) oraz panie Ewelina Tuttas, Joanna Pomichter, Sylwia Wróblewska, Magdalena Sadowska - Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier (Olecko). Pierwsze miejsce zajęła para Julia Sipka i Miłosz Bernchard, drugie - Aleksandra Mańkowska i Miłosz Zyskowski, trzecie - Oliwia Świerczyńska i Szymon Gryn oraz wyróżnienie - Wiktoria Demiańczuk i Kamil Karpiński.

"O tańcu nie da się pisać [...] taniec trzeba tańczyć" - Paulo Coelho "Czarownica z Portobello".

Barbara Walaszek
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages