Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Festiwal muzyki w Rożyńsku Wielkim

2014-06-13 13:41:40 (ost. akt: 2014-06-13 13:47:08)

Autor zdjęcia: Czar

Mikołaj Burzyński (wiolonczela) i Marcin Bukowian (organy) wystąpią 15 czerwca w kościele Św. Szczepana w Rożyńsku Wielkim (gmina Prostki). Koncert „Festiwalowa scena młodych” rozpocznie się około godziny 11.30 (po mszy). Artyści wykonają m.in. dzieła J.S. Bacha, F. Francoeur, Z. Nowackiego i własne.

Mikołaj Burzyński gra od 9. roku życia. W wieku 11 lat zadebiutował w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym jako solista w towarzystwie zespołu kameralnego.

— Obecnie jest uczniem IV klasy szkoły muzycznej II st. w klasie prof. Tomasza Strahla i Mateusza Szmyta — mówi Bogdan Przyborowski, współorganizator festiwalu. — Swoje umiejętności stale doskonali na licznych kursach mistrzowskich pracując pod okiem światowej sławy pedagogów, takich jak: Tomasz Strahl, Jarosław Domżał, Andrzej Zieliński, Ole Erik Ree, Claus Reichardt, Kazimierz Michalik czy Philippe Muller.

Marcin Bukowian po niespełna dwóch latach nauki gry na organach w 2011r. zajął II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Organistowskim w Olsztynie, a rok później III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Organistów w Białymstoku, wreszcie w 2013r. ponownie III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Organowym im. Mariana Sawy w Warszawie. Od samego początku przygody organowej jego nauczycielem jest Marietta Kruzel-Sosnowska.

Czar


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://elk.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages