Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Prostki: Europejski Dzień Sportu

2014-06-14 15:18:59 (ost. akt: 2014-06-14 15:23:49)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach

02 czerwca 2014r. był dniem wyjątkowym dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach. Uroczyście obchodziliśmy Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. W tym roku miał on wymiar szczególny, ponieważ w czasie naszego spotkania przypomnieliśmy fakt, że Polska od 10 lat jest członkiem Unii Europejskiej.

Zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy zmagania, w których wzięły udział drużyny z państw należących do Unii Europejskiej. W konkurencjach zmierzyli się zawodnicy z Wielkiej Brytanii – klasa Ia, Polski – Ib, Belgii – IIa, Hiszpanii – IIb, Niemiec – IIIa, Szewcji – IIIb, Francji – IVa, Holandii – IVb, Danii – Va, Grecji – Vb, Włoch – VIa, Austrii – VIb.

Zadaniem każdej drużyny było przygotowanie flagi wylosowanego państwa, a następnie dokonanie jego prezentacji i wskazanie go na mapie Europy. Z wielką przyjemnością wszyscy te pokazy oglądali. Uczniowie wykonali stroje narodowe, wymienili nazwiska sławnych osób pochodzących z wylosowanych przez siebie państw i pokazali zabytki. Posłuchaliśmy też muzyki charakterystycznej dla nich. Wszyscy mieliśmy okazję dowiedzieć się m.in., że smerfy pochodzą z Belgii, a krasnale z Niemiec.

Po pierwszej konkurencji nadszedł czas na koło fortuny. Tutaj trzyosobowe drużyny ze wszystkich klas musiały wykazać się w wiedzą na temat Unii Europejskiej. To nie było łatwe zadanie! Pytania były trudne, należało np. wyjaśnić, co oznacza liczba gwiazd na fladze Unii Europejskiej. I do tego zadania zawodnicy przygotowali się wzorowo i wszyscy zdobyli punkty!
Na zawody sportowe nasi podopieczni czekali z wielką niecierpliwością. Uczniowie ze wszystkich klas wzięli udział w wielu zabawach i grach zespołowych. Było rysowanie kredą, skoki na skakankach, przeciąganie liny, rzut pokrywką plastikową, slalomy, dwa ognie. Wszystkie drużyny spisały się wzorowo i dlatego otrzymały fantastyczne nagrody, które sponsorował nasz partner - Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Olsztynie. Wśród nagród znalazły się odtwarzacze CD, piłki, literatura piękna i aparat fotograficzny.

Rodzice naszych uczniów wiedzieli, że wszystkie te zmagania bardzo wyczerpią naszych zawodników, dlatego też przygotowali różne potrawy pochodzące z wielu krajów. Stoły się pod nimi uginały. Wszyscy najedli się do syta. To już stało się tradycją, że rodzice naszych podopiecznych bardzo aktywnie włączają się w życie szkoły i odwiedzają nas.
Należałoby dodać jeszcze, że uczniowie klas I – III spotkali się tego dnia z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji i mieli okazję zobaczyć nowoczesny sprzęt jakim ona dysponują.

No cóż, to był fantastyczny dzień! Pogoda troszkę pokrzyżowała nam plany – padało – ale to wcale nam nie przeszkadzało w dobrej zabawie. Koordynatorem tego spotkania była pani Agnieszka Purzeczko, a pomagali jej wszyscy nauczyciele i wielu, wielu rodziców. Dzięki współpracy udało nam się osiągnąć założony cel.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://elk.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPProstki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages