Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

"Nikt nie powinien umierać ani cierpieć z głodu"

2014-06-16 12:52:01 (ost. akt: 2014-06-16 13:32:56)

Autor zdjęcia: SP w Prostkach

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach wzięła udział w kampanii edukacyjnej Polskiej Akcji Humanitarnej Świat bez głodu. Na ogólnoszkolnym apelu dyrektor szkoły pan Jarosław Ćwik zapoznał całą społeczność z problemem światowego głodu i jego przyczynami.

Większość uczniów było zaszokowanych słysząc, że tyle ludzi (w tym dzieci) choruje i umiera z głodu. Jedną z przyczyn tego haniebnego dla ludzkości dwudziestego pierwszego wieku zjawiska nie jest brak żywności, ale to, że rozwinięte kraje Ameryki Północnej i Europy marnują o wiele więcej pożywienia niż jest potrzebne do wykarmienia wszystkich dzieci umierających z głodu. W związku z tym pedagog szkoły, pani Barbara Orłowska zwróciła się z apelem o poszanowania żywności, o zaprzestanie bezmyślnego marnowania i wyrzucania jedzenia.


Szkolne koło Caritas, pod opieką pani Agnieszki Karaś i Barbary Merskiej, zorganizowało sprzedaż własnoręcznie pieczonych gofrów. Smakowity zapach rozchodził się po całej szkole. Pyszne, gorące gofry rozchodziły się błyskawicznie. Dochód z tej sprzedaży przeznaczono na program żywieniowy w Somalii.


Żeby pomóc wszystkim głodującym ludziom na świecie nie trzeba dużo pieniędzy. Tylko tyle, ile kraje Ameryki Północnej i Europy wydają rocznie na zakup ....... perfum. Wydaje się, że jedna taka kampania, jedna szkoła to kropla w morzu potrzeb. Ale, gdy nas będzie więcej, może stać się cud. Nie czekajmy, że ktoś, że jakoś, że coś zmieni. PRZYŁĄCZMY SIĘ WSZYSCY DO WALKI Z GŁODEM! "Każdy z nas jest aniołem, który ma tylko jedno skrzydło. Jeżeli chcemy wzbić się ponad ziemię musimy się wziąć w objęcia." (Luciano de Crescenzo)

SP w Prostkach


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages