Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Zaśpiewa chór i zabrzmią organy

2014-08-14 10:19:37 (ost. akt: 2014-08-14 10:21:02)
Pierwszy koncert w ramach tegorocznego festiwalu.

Pierwszy koncert w ramach tegorocznego festiwalu.

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

„Przestrzenie sacrum” — to hasło przewodnie kolejnego koncertu organizowanego w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Rożyńsku Wielkim (gmina Prostki).

W niedzielę, 17 sierpnia, w kościele św. Szczepana wystąpi żeński zespół wokalny Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti z Warszawy z solistką Anną Mitura, a towarzyszyć mu będzie Michał Sławecki, który zagra na organach. Zespół Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti powstał w marcu 2007 r. Śpiewają w nim absolwentki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

— Zespół wykonuje i popularyzuje śpiew gregoriański z zastosowaniem owoców zaawansowanych studiów nad antycznymi rękopisami IX, X i XI wieku — mówi Bogdan Przyborowski, współorganizator festiwalu. — W 2011 roku zdobył pierwsze miejsca w dwóch kategoriach na 59. Międzynarodowym Konkursie „Polifonico” w Arezzo we Włoszech.

Organista Michał Sławecki pochodzi z Puław. Ukończył Salezjańskie Liceum Muzyczne w Lutomiersku. W latach 2001-2006 studiował muzykę kościelną w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a w latach 2003-2008 kompozycję w klasie Stanisława Moryto, uzyskując dyplomy z wyróżnieniem.
— Michał Sławecki jest członkiem włoskiej i polskiej sekcji Associazione Internazionale Studi di Canto Gregoriano oraz Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych — mówi Bogdan Przyborowski. — Koncertuje jako solista, kameralista i akompaniator. Bierze udział w prawykonaniach utworów współczesnych kompozytorów polskich. W latach 2003-2013 pełnił funkcję organisty i kantora w Kościele Akademickim św. Anny w Warszawie. Jest założycielem zespołu Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti, z którym wygrał 59. Międzynarodowym Konkursie „Polifonico” w Arezzo.
Koncert rozpocznie się o godzinie 11.30, zaraz po mszy świętej.

Wstęp wolny!

Czar
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages