środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Konkurs Piosenki Angielskiej "It's a beautiful day"

2014-12-04 14:54:55 (ost. akt: 2014-12-04 14:55:56)

Czy może być coś piękniejszego niż muzyka? Według Paula Claudela od muzyki piękniejsza jest tylko cisza. Ale w ciszy nie usłyszysz wszystkiego tego, co może nam powiedzieć muzyka: radości, smutku, zadumania, a także strachu i przerażenia, Pitagoras twierdzi, że „muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów”. Przekaz jest jeszcze pełniejszy, jeśli melodii towarzyszą słowa.

W tym roku Konkurs Piosenki Angielskiej w Szkole Podstawowej w Prostkach przebiegał pod hasłem "It's a beautiful day" (To jest piękny dzień.) Chociaż dzień był deszczowy i ponury, cała szkoła rozbrzmiewała i wesołą i poważna nutą, a na widowni panowała gorąca atmosfera podekscytowania i radości. Młodych artystów oceniała komisja w składzie: pani Ewa Ratkiewicz (GOK, Prostki), pani Joanna Sztramko (GBP, Prostki), pani Barbara Orłowska, pani Izabela Lelo (SP Prostki) oraz dyrektor szkoły - pan Jarosław Ćwik. W konkurencji klas IV - V zwyciężyły ex aequo Julia Niedzielewska i Oliwia Kupiecka. Na drugim miejscu uplasowała się Kaja Żabińska, a na trzecim Małgorzata Kożuchowska. Wśród klas szóstych I miejsce zajęła Klaudia Bajkiewicz przed Magdaleną Kozłowską i Olgą Graczewską.

Bardzo cieszy fakt, że absolwenci szkoły nie zapominają o swojej pierwszej placówce i wystąpili przed swoimi młodszymi kolegami z koncertem utworów znanych anglojęzycznych wokalistów. Konkurs piosenki angielskiej był kolejnym punktem projektu Szkoły Podstawowej w Prostkach "Świat, to my" Programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji WOLNOŚCI English Teaching Rozwoju NIDA, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.


"Spraw, by każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia" - zachęca Mark Twain. Wydaje się, że byłoby wspaniale, aby to motto przyświecało i uczniom i nauczycielom w codziennym zmaganiu się z nauczaniem - uczeniem się języka angielskiego i nie tylko.
SP w Prostkach

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages