środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Prostkach

2015-03-09 08:59:55 (ost. akt: 2015-03-09 09:02:23)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W Gminie Prostki, 5 marca, obchodzono po raz pierwszy „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych” – święto państwowe poświęcone żołnierzom powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.

Z tej okazji Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach oraz Gminny Ośrodek Kultury zorganizowały uroczyste obchody tak ważnego dla wszystkich święta. Po powitaniu przybyłych Gości przez Panią Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Ewę Ratkiewicz rozpoczęła się w świetlicy szkolnej uroczystość od inscenizacji słowno-muzycznej, w której uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach, młodzież z Publicznego Gimnazjum w Prostkach przy akompaniamencie Pana Grzegorza Kacperskiego. Po części artystycznej pełnej powagi i wzruszeń zaproszeni Goście oraz mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w prelekcji pt. „Aparat bezpieczeństwa w walce z podziemiem niepodległościowym”, wygłoszonej przez pracownika Biura Edukacji Publicznej Białostockiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej - Pana Piotra Łapińskiego.


Oficjalnego otwarcia wystawy poświęconej „Żołnierzom Wyklętym" dokonał Wójt Gminy Prostki Mirosław Orłowski oraz przedstawiciel IPN Pan Piotr Łapiński . Wystawę można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury codziennie w godzinach 7–19 do dnia 13 marca. Dodatkowo można zwiedzać stałą ekspozycję Izby Historycznej administrowanej przez Stowarzyszenie Historyczne „Granica”.

Na zakończenie uroczystości na wszystkich czekał słodki poczęstunek, przy którym mieszkańcy oraz zaproszeni Goście mogli podzielić się swoimi refleksjami oraz wpisać do księgi pamiątkowej.

GOK w ProstkachPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages