środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Występ puzonistów ze stolicy zachwycił publiczność, w kościele w Rożyńsku Wielkim

2015-05-24 16:37:43 (ost. akt: 2015-05-24 17:41:37)

Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, w kościele p.w. św Szczepana, w Rożyńsku Wielkim. Tegoroczny cykl koncertów zainaugurował występ zespołu "Trombasticic". Niezwykli artyści z Warszawy oczarowali publiczność, która podziękowała im za występ owacjami na stojąco.

Rożyńsk Wielki to mała miejscowość, która już od siedmiu lat gości wielkich artystów sceny muzycznej. Już po raz kolejny rozpoczął się tam Międzynarodowy Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem, w kościele p.w. św. wystąpił zespół "Trombastic". Ławki wypełniły się po brzegi miłośnikami muzyki, a puzoniści stworzyli niezwykłą atmosferę w zabytkowej świątyni.

Trombastic to jedyny w swoim rodzaju w Polsce, jego członkowie grają na puzonach altowych, tenorowych, basowym i kontrabasowym. Są to mistrzowskie instrumenty wykonane w najbardziej renomowanych manufakturach niemieckich: Finke i Meinl. Zespół posiada również instrumenty zbudowane około 1960 roku przez polskiego mistrza Sicińskiego - kopie najwspanialszych puzonów wykonanych w XVI w Norymberdze.

Muzycy od 1987 roku regularnie koncertują w kraju i za granicą. Byli gośćmi najważniejszych polskich festiwali muzyki dawnej, grali także w Czechach, Holandii, Norwegii, Grecji i w Niemczech.

W czasie niedzielnego koncertu, w Rożyńsku Wielkim, publiczność mogła usłyszeć muzykę z okresu renesansu oraz baroku. Muzycy po swoim występie otrzymali gorące owacje na stojąco. Później wszyscy spotkali się przed wiejską świetlicą, gdzie można było skosztować pyszne ciasta i napić się gorącej kawy lub herbaty.

Kolejny koncert, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Rożyńsku Wielkim, odbędzie się 21 czerwca, o godz 11.30. Wtedy na scenie, tuż po mszy świętej zaprezentuje się kwartet smyczkowy Brzewski Violin Consort. Wstęp wolny. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują "Rozmaitości Ełckie".
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages