Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Święto Szkoły w Prostkach

2015-05-26 22:48:38 (ost. akt: 2015-05-26 22:50:38)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach

Dzień 15 maja 2015 r. był dniem szczególnym dla uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach. W tym dniu świętowaliśmy 9 rocznicę nadania imienia naszej szkole.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Antoniego. Podczas spotkania w sali gimnastycznej słowo wstępne wygłosił dyrektor szkoły Jarosław Ćwik. Przypomniał wydarzenia sprzed kilku lat i przybliżył sylwetkę naszego patrona.

Następnie uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem p. Barbary Orłowskiej przedstawili montaż słowno – muzyczny, w którym opowiedzieli historię życia i pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Przepiękne pieśni oraz słowo mówione nawiązywały do wartości i postać patrona szkoły.

Po akademii zaprezentowali się żołnierze XII Patrolu Rozminowywania w Orzyszu, wraz z naszym absolwentem ppor. Dawidem Orłowskim, którzy w sposób profesjonalny przybliżyli uczniom struktury wojska polskiego, udzielili instruktażu odnośnie postępowania na wypadek znalezienia niewybuchu, niewypału czy innych niebezpiecznych materiałów. Prezentacja multimedialna oraz pokaz pojazdów wojskowych i wyposażenia saperów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Była to wspaniała lekcja profilaktyki.

W kolejnej części programu były sportowe zmagania, które przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Krystyny Michałowskiej. Drużyny z poszczególnych klas zmierzyły się w takich konkurencjach jak: bieg z trzymaniem się za kolana, wyścig rydwanów czy bieg po kopercie.

W przerwie dzieci delektowały się papieskimi kremówkami, które przygotowali nauczyciele naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży smakołyków przeznaczono na zasilenie konta Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

W tym ważnym dla nas dniu nie zabrakło także gości, którzy świętowali razem z nami: proboszcz ks. J. Zatorski, p. M. Grygoruk dyrektor Biura Obsługi Ekonomicznej Szkół, p. E. Ratkiewicz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, p. J. Sztramko – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz przedstawicielka Rady Rodziców p. B. Gentek. Otrzymaliśmy też wiele życzeń od przyjaciół szkoły.

Dzień upłynął w atmosferze radości i życzliwości.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPProstki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages