Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Konkurs piosenki angielskiej - Jesienna zaduma

2015-12-01 21:58:55 (ost. akt: 2015-12-01 22:10:21)

Autor zdjęcia: Mat. prywatne

"Muzyka, cokolwiek by mówić, nie jest językiem zrozumiałym ogólnie; konieczny jest łuk słowa, by strzała dźwięku mogła wniknąć do wszystkich serc" - Romain Rolland.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach odbył się konkurs piosenki angielskiej "Jesienna zaduma". Tak, jak mówi przysłowie szwedzkie "Ci, którzy chcą śpiewać, znajdą piosenkę", tak uczestnicy konkursu znaleźli ulubione utwory i zaprezentowali je przed całą społecznością szkolną, rodzicami oraz komisją konkursową w składzie: pani Urszula Wysocka, pan Paweł Borzeński (Szkoła Podstawowa nr 7 w Ełku), pani Joanna Sztramko - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, pani Magdalena Krajewska - przedstawiciel Gminnego Ośrodka Kultury oraz dyrektor szkoły - pan Jarosław Ćwik.

Dzieci z klas I - III wykonały dziecięce piosenki angielskie. W przygotowanie koncertu najmłodszych włączyli się również rodzice (pani Emilia Brolek oraz pani Beata Gentek). W części konkursowej pierwsze miejsce zajęła Kaja Żabińska z piosenką "Thinking out loud", przed Ewą Krukowską - "Not about angels" oraz Pauliną Lewandowską ("Thank you very much"). Na zakończenie pan Paweł Borzeński zaprezentował, między innymi, niektóre ze swoich autorskich utworów: "Pod prąd" oraz "Jak światło".

Wydaje się, że przesłanie najnowszego utworu pana Borzeńskiego: "... nadzieją świeć, jak światło wśród mroku" nie dotyczy tylko zbliżającego się okresu świat Bożego Narodzenia, ale również całości naszych relacji z drugim człowiekiem, nad którymi warto może zadumać się tej jesieni.

Konkurs odbył się w ramach projektu "Świat, to my" Programu English Teaching Polsko - Amerykańskiej Fundacji WOLNOŚCI Rozwoju NIDA, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.


Koordynator projektu: Barbara WalaszekCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages