środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Koncert świąteczny w Prostkach

2016-01-11 11:09:40 (ost. akt: 2016-01-11 11:36:32)

Autor zdjęcia: Mat. szkoły

"Aniołowie, aniołowie biali, O! Poświećcie blaskiem skrzydeł swoich, by do pana trafił ten zgubiony i ten, co się oczu podnieść boi, i ten, który bez nadziei czeka, i ten rycerz w rozszarpanej zbroi, by jak człowiek szedł do Boga-Człowieka, aniołowie, aniołowie biali." (K. K. Baczyński)

Już po raz drugi w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Antoniego z Padwy w Prostkach odbył się Koncert Świąteczny zorganizowany przez społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury dla społeczności lokalnej.

W koncercie udział wzięli nie tylko uczniowie szkoły podstawowej, ale również absolwenci: Marta Merska, Klaudia Zackiewicz, Magda Ciszyńska, nauczyciel Gimnazjum Publicznego w Prostkach - pan Rafał Wiczewski, rodzice - państwo Kacperscy oraz uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Grajewie - Julia Przyborowska. Oprócz tradycyjnych kolęd i pastorałek można było usłyszeć kolędy angielskie, piosenki o tematyce świątecznej w języku polskim i angielskim oraz poezję bożonarodzeniową. Na zakończenie koncertu dyrektor szkoły pan Jarosław Ćwik życzył zebranym, aby Nowonarodzona Dziecina błogosławiła wszystkim na Nowy Rok 2016.

Młodych artystów przygotowały panie Barbara Walaszek, Alina Przyborowska, Agnieszka Karaś, Małgorzata Zackiewicz, Anna Baczewska oraz Magdalena Kurzątkowska. Zaangażowali się również rodzice: pani Emilia Brolek, pani Joanna Gryczkowska oraz rodzina państwa Kacperskich, którzy przygotowali swoje pociechy. Nad nagłośnieniem koncertu czuwał pan Lech Karwowski.

Życzmy sobie, aby "blask skrzydeł aniołów" przy żłóbku betlejemskim oświetlał nam wszystkim drogę do wspólnego dążenia ku tworzeniu dobra, nie tylko materialnego, ale również i duchowego.

Koncert został przygotowany w ramach projektu Szkoły Podstawowej "Świat, to my" Programu English Teaching Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA, która jest krajowym operatorem Polsko-Amerykańskiej Fundacji WOLNOŚCI.

Koordynator projektu Barbara Walaszek


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Franio #1908571 | 83.24.*.* 17 sty 2016 07:25

  To co wam najlepiej wychodzi to szerzenie zabobonu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. radzio #1905470 | 91.245.*.* 13 sty 2016 07:53

  Szkoda, że informacja o koncercie nie była nigdzie ogłoszona, zero ogłoszeń w miasteczku. Przyjechałbym z rodziną. Widać impreza tylko dla wybranych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. młodzi ale nie pogięci #1905440 | 83.9.*.* 13 sty 2016 06:40

   Zalewa nas zabobon , wszędzie i na każdym kroku !!

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages