środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Życie rówieśników daleko stąd

2016-03-15 08:10:34 (ost. akt: 2016-03-15 08:13:02)

Autor zdjęcia: Mat. szkoły

O tym, jak wygląda życie rówieśników w krajach, z których sprowadzamy olbrzymie ilości towarów, mogli przekonać się uczniowie klas czwartych i piątych ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach, na jednej ze swoich lekcji historii.

W połowie lutego 2016 roku zostały przeprowadzone - we wspomnianych wyżej klasach - lekcje w oparciu o scenariusz pt: „ Dlaczego w niektórych krajach dzieci pracują?” realizowany w ramach udziału w programie Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci.

Uczniowie poznali pojęcie globalizacji. Kształcili umiejętność korzystania z mapy. Doskonalili technikę dyskusji i umiejętność współpracy w grupie. A co najważniejsze, mieli okazję ku temu, aby poznać życie swoich rówieśników w takich krajach, jak: Etiopia, Bangladesz, Chiny czy Demokratyczna Republika Konga. Poznając ich historie, poznawali przyczyny i następstwa pracy dzieci.

Niezwykłym i bardzo wzruszającym - można by nawet zaryzykować stwierdzenie, że lekko szokującym - przeżyciem dla czwartoklasistów i piątoklasistów, było obejrzenie filmu ukazującego pracę dzieci przy wyrobie cegieł w Pakistanie.

Była to niesamowita, wzruszająca i pouczająca lekcja historii, która - jak sądzę – zapisze się na długo w pamięci każdego uczestnika zajęć. Mam nadzieję, że pomogła należycie zrozumieć świat, aby móc skutecznie w nim działać.
Opracowała: Michałowska Krystyna


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages