środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. prał. Jerzego Szymerowskiego

2016-05-11 21:24:15 (ost. akt: 2016-05-11 21:26:58)

Autor zdjęcia: Diecezja Ełcka

W środę, 11 maja 2016 r. dotarła wiadomość o śmierci ks. prał. Jerzego Szylerowskiego. Śp. ks. prał. Jerzy Szymerowski, wieloletni misjonarz w Gruzji, odszedł po nagrodę do Pana w hospicjum w Augustowie, w 74. roku życia i 48. roku kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

Czwartek, 12 maja

godz. 15.00 – przywiezienie trumny z ciałem Kapłana do kościoła pw. św. Antoniego z Padwy w Prostkach
godz. 18.00 – Msza św. żałobna z udziałem kapłanów z Dekanatu pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ełku

Piątek, 13 maja

godz. 12.00 – Msza św. pogrzebowa w kościele pw. św. Antoniego z Padwy, pod przewodnictwem bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego, z udziałem apb. Wojciecha Ziemby, Metropolity Warmińskiego, który wygłosi okolicznościową homilię.

Po Mszy św. trumna z ciałem Kapłana zostanie złożona na cmentarzu w Prostkach
Proszę Wszystkich o modlitwę za śp. Ks. prał. Jerzego Szymerowskiego, i pogrążoną w smutku Rodzinę Zmarłego.

Zachęcam w miarę możliwości do udziału w uroczystościach żałobnych. Kapłani proszeni są o zabranie ze sobą szat liturgicznych.
Ks. Marcin Maczan, Kanclerz Kurii

Oddany na służbę Bogu
Odszedł po nagrodę do Pana ks. prał. Jerzy Szymerowski wieloletni proboszcz parafii w Prostkach, a od 1995 r. oddany pracy duszpasterskiej w Gruzji. Znany był w diecezji ełckiej jako niestrudzony misjonarz i gorliwy kapłan.

Podczas jednej z wizyt misyjnych w Polsce mówił: „Dziękując za waszą hojność serca proszę szczególnie o modlitwę w mojej intencji a także, aby dobry Bóg natchnął swoją łaską serca młodych kapłanów, którzy byli by gotowi zostawić Ojczyznę i przyjechać, by służyć Chrystusowi w tych biednych ludziach. Będąc samemu na parafii trudno jest obsłużyć wszystkich wiernych. Wielu z nich poza przyjętym sakramentem Chrztu nigdy nie spotkało w sposób sakramentalny Chrystusa. Gorąco proszę o modlitwę, abym mógł podołać wszystkim obowiązkom duszpasterskim, zanim nie przyjedzie do pomocy drugi kapłan. Kończąc ten list wdzięczności pragnę Was zapewnić o mojej modlitwie w Waszych intencjach, prosząc dobrego Boga o łaski potrzebne Wam, Waszym rodzinom, bliskim i przyjaciołom. Oddany w Panu” - Ks. Jerzy Szylerowski, Gruzja - Arali 2007

Niech te krótkie, ale jego własne słowa będą wyrazem wdzięczności i zleceniem zadania, które każdy z nas, na miarę swoich możliwości może wypełnić. Dziękując Bogu za dar życia i kapłaństwa śp. ks. prał. Jerzego Szymerowskiego ofiarujmy mu pamięć w modlitwie.
mr

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages