środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Czy można przejść przez dziurę w kartce papieru?

2016-06-20 21:38:09 (ost. akt: 2016-06-20 21:53:21)

Autor zdjęcia: Mat. szkoły

Na to i na wiele innych pytań znaleźli odpowiedź uczniowie klas 4-5 ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Prostek uczestniczący w zajęciach dodatkowych z matematyki.

W kwietniu 2016 roku – w ramach udziału nauczyciela matematyki w programie Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci – została przeprowadzona lekcja pt. „Jak powstają twierdzenia?” Zajęcia odbyły się na tzw. kole matematycznym i w oparciu o scenariusz dostępny na stronie
www.scenariuszelekcji.edu.pl

Uczniowie mogli samodzielnie przekonać się jak wygląda i jaka jest praca matematyka. Młodzi matematycy formułowali hipotezy i je udowadniali lub obalali, a także formułowali wnioski na podstawie przeprowadzonych obserwacji.

Zaskakujący – dla siebie - wyciągnęli wniosek z przeprowadzonego ćwiczenia „Nicnierobienie”. Jak się okazało w czasie nicnierobienia myślimy, oddychamy, ... . Uczniowie przekonali się również o tym, że koła mogą stać się czworokątami. Najciekawsze i najbardziej zaskakujące było jednak doświadczenie, w wyniku którego uczniowie zostali przekonani co do tego, że można przejść przez dziurę w kartce papieru.

Wykonywanie tych i innych zadań oraz ćwiczeń dawało uczniom możliwość kształcenia ich umiejętności prowadzenia podstawowych – elementarnych - rozumowań matematycznych, zaspokajania ich ciekawości świata, odkrywania własnego zainteresowania matematyką i przygotowania się do edukacji na dalszym etapie kształcenia. Uczestnicy zajęć podzielili się swoimi wrażeniami z koleżankami i kolegami ze swoich klas.
Michałowska Krystyna – nauczyciel w SP im. Jana Pawła II w Prostkach


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages