środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Native speaker w naszej szkole

2016-10-17 23:01:24 (ost. akt: 2016-10-18 11:39:37)

W ramach Programu English Teaching Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA, pani Carol Potrykus, native speaker ze Stanów Zjednoczonych, odwiedziła Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Prostkach.

Carol Potrykus wzięła udział w spotkaniu z całą społecznością szkolną, uczestnicząc w seminarium Spiritus Movens. Uczniowie zadawali pytania w języku angielskim dotyczące jej rodziny, miejsca zamieszkania oraz wspomnień z dzieciństwa. W swoich wypowiedziach, pani Potrykus podkreśliła, jak ważna jest znajomość swoich korzeni (jej babcia pochodziła ze wsi Kołaki, które są 10 km od Prostek, a dziadek urodził się w Suwałkach).

- To, miedzy innymi, sprawiło, że dumna ze swoich polskich korzeni, postanowiła dowiedzieć się czegoś więcej o swojej rodzinie. To było tym Spiritus Movens, tym Duchem Sprawczym, który przyczynił się do tego, że przybyła do Polski - relacjonuje Barbara Walaszek.

Na zakończenie spotkania szanowny gość wysłuchał piosenkę w języku angielskim, wykonaną przez uczennicę klasy VI b i obejrzał taniec w wykonaniu dziewczynek z klasy V a.

Carol Potrykus przeprowadziła również lekcje w klasach czwartych i piątych, gdzie swoją ujmującą powierzchownością wzbudzała zainteresowanie i zachwyt. Każdy chciał porozmawiać z gościem, wziąć udział w zabawie. Było gorączkowe poszukiwanie słówek w słowniku i próby samodzielnego wypowiadania się w języku angielskim. Atmosfera radości i podekscytowania towarzyszyła wszystkim zajęciom.

Native speaker ze Stanów Zjednoczonych spotkała się również z władzami gminy, gdzie z zaciekawieniem zapoznała się z bogatą historią regionu, a następnie zwiedziła lokalne zabytki.

- Już kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej w Prostkach, uczestnicząc w seminariach Spiritus Movens, zastanawiają się nad przyczynami ludzkiego działania i postępowania. Wydaje się, że ważne jest to, aby człowiek w swoim życiu kierował się dobrem, a jego czyny przynosiły szlachetne owoce - dodaje Barbara Walaszek.Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages