środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Koncert świąteczny

2016-12-19 23:16:05 (ost. akt: 2016-12-19 23:18:28)

Autor zdjęcia: Mat. szkoły

Gdy białym opłatkiem łamać się będziemy, moc dobrych życzeń składać sobie chcemy. Dziadkom, by w zdrowiu długo żyli. Rodzicom, żeby nam opieki nie szczędzili. Rodzeństwu, aby się z nami nie kłóciło, A nam, żeby się radośnie żyło. (Julita Wiśniewska)

Już po raz trzeci społeczność gminy Prostki zgromadziła się na Koncercie Świątecznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Prostkach oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Dyrektor szkoły pan Jarosław Ćwik, witając licznie zgromadzoną publiczność, zauważył, że uczestniczenie w koncercie pozwoli wszystkim zatrzymać się w tym biegu kupowania prezentów, robienia zakupów i wspólnie przeżyć czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Pan Rafał Wilczewski przekazał życzenia świąteczne od wójta Gminy pana Mirosława Orłowskiego.

Uczniowie szkoły, przygotowani przez panie: Barbarę Walaszek, Annę Baczewską, Magdalenę Kurzątkowską, Małgorzatę Zackiewicz, Agatę Nikonowicz, Elżbietę Grądzką, Agnieszkę Karaś, Irenę Polanis, Alinę Przyborowską, Agnieszkę Nieznańską i Annę Złotkowską, zaprezentowali kolędy i dziecięce piosenki świąteczne w języku polskim, angielskim i francuskim przeplatane wierszami lokalnej poetki, pani Julity Wiśniewskiej. na kiermaszu zorganizowanym przez panie: Agnieszkę Karaś i Magdalenę Kurzątkowską można było zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i ich rodziców.

Absolwentki: Klaudia Zackiewicz (uczennica I LO w Białymstoku) wykonanymi utworami, Maja Walaszek (studentka reżyserii dźwięku) czuwaniem nad nagłośnieniem pokazały, że nie zapominają swojej starej szkoły. Bardzo miłe jest również to, że pan Grzegorz Kacperski oraz pan Rafał Wilczewski, pomimo rozlicznych obowiązków, przyłączyli się do wspólnego kolędowania i pięknymi utworami podkreślili, jak drogie im są chwile spędzone na scenie razem z młodymi wykonawcami oraz ze wszystkimi zebranymi. Piosenką "Biały śnieg i ty" rodzice dzieci z klasy III c zakończyli koncert wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

Pani Ewa Ratkiewicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach, dziękując zarówno artystom, jak i publiczności, wyraziła swoją radość z możliwości wysłuchania koncertu świątecznego. Pani Aneta Konwiego, państwo Renata i Krzysztof Borkowscy oraz Gminny Ośrodek Kultury obdarzyli słodyczami wszystkich uczestników. Wydaje się, że wszyscy uczestniczący w Koncercie Świątecznym chętnie dołączyliby się do życzeń pani Julity Wiśniewskiej:
Barbara Walaszek

Moc więc życzeń niechaj płynie
w każdej chwili i godzinie.
Szczęście niech nam drogę znaczy.
Tylko tak i nie inaczej.


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages