środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

CHOINKA NOWOROCZNA - SP W ROŻYŃSKU WIELKIM

2017-01-29 11:41:09 (ost. akt: 2017-01-29 11:42:17)

Autor zdjęcia: Monika Cędrowska

Tradycyjnie w pierwszych dniach stycznia w wielu środowiskach organizowane są Choinki Noworoczne. Jest to znakomita okazja powrotu do atmosfery świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, ale także możliwość wzajemnego złożenia sobie życzeń i oczywiście zabawy. Jest ona jedynym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń.

Z uwagi na wieloletnią tradycję, nie mogło być inaczej w środowisku skupionym wokół Szkoły Podstawowej w Rożyńsku Wielkim. To coroczne spotkanie uczniów szkoły, ich rodziców, krewnych, a także mieszkańców okolicznych wsi, stało się tradycją szkoły, a nawet urosło do rangi wydarzenia integrującego społeczność lokalną. Mimo, że impreza ma zwykle podobny przebieg, jest później przez wiele miesięcy wspominana z ogromnym rozrzewnieniem.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się trwającymi od 11.00 do 14.00 tańcami uczniów wraz z przybyłymi na uroczystość ich najbliższymi, przy muzyce sprowadzonego na tę okoliczność zespołu. Na godzinę 14.00 zaplanowano występy artystyczne. Dzieci z każdego oddziału prezentowały swe talenty przed licznie zgromadzoną publicznością. Uczniowie recytowali wiersze, odgrywali scenki kabaretowe, śpiewali i tańczyli. Wiele uwagi w swoich występach poświęcili Babciom i Dziadkom, którzy obchodzili swoje święto. Tegoroczne prezentacje charakteryzowała duża różnorodność i spotkało się to z ogromnym uznaniem widzów.

Nieco później przybył długo oczekiwany Mikołaj z workami słodyczy, by po ich wręczeniu rzucić się wraz z dziećmi w wir karnawałowej zabawy. Tegoroczna impreza z pewnością należy do udanych. Uczniowie pomimo zmęczenia byli bardzo zadowoleni. Pełni niesamowitych wrażeń wrócili do domów, by od poniedziałku cieszyć się zimowymi feriami.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. abcd #2176671 | 83.24.*.* 7 lut 2017 15:30

    Gm Ełk spotkanie 7 i 8.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages