Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

2017-05-19 12:34:28 (ost. akt: 2017-05-19 13:31:42)

Autor zdjęcia: Mat. przedszkola

Przedszkole Samorządowe ,,Mazurki” w roku szkolnym 2016/17 nacisk kładzie na rozwój fizyczny dzieci i ich aktywność ruchową. Cały rok zajęcia w grupach powiązane były z realizacją zadania głównego rocznego planu pracy przedszkola, czyli: ,,Sprawność ruchowa warunkiem wszechstronnego rozwoju dziecka”. W związku z tym pewną formą ewaluacji stała się organizacja Gminnej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków.

Celem takiej olimpiady było zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej, wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo ale nade wszystko integrowanie grup przedszkolnych z terenu gminy Prostki.

Z uwagi na brak odpowiedniej sali i dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej. J.P.II Jarosława Ćwik imprezę mogliśmy zorganizować na sali gimnastycznej w szkole. Bardzo dużą pomocą i radą służyła Pani Agnieszka Purzeczko - nauczyciel wychowania fizycznego w szkole.

	http://m.wm.pl/2017/05/orig/img-8763-387931.jpg

18 maja o godz. 9.30 na sali gimnastycznej zebrały się dzieci z Rożyńska Wielkiego, Wiśniowa Ełckiego i naszego przedszkola ,,Mazurki”. Każdą grupę (5 i 6-latki) reprezentowało 8 zawodników w tym 2 rezerwowych. Zawodnicy z paniami ubrani byli w koszulki różnego koloru i tak:
— czerwone — grupa Smerfy z Rożyńska Wielkiego z panią Moniką Cędrowską — białe — Wiśniowo Ełckie z panią Grażyną Rogowską
— niebieskie — grupa Rybki z p-la ,,Mazurki” z panią Barbarą Maciorowską
— żółte — grupa Pszczółki z p-la ,,Mazurki” z panią Marleną Gil
— zielone - grupa Jeżyki z p-la ,,Mazurki” z panią Bożeną Bujnowską

	http://m.wm.pl/2017/05/orig/img-8692-387928.jpg

Całą imprezę otworzył uroczysty przemarsz grup przy utworze F. Mercury ,,We are the champions”. Każda reprezentacja powitała wszystkich własnym okrzykiem. Po otwarciu olimpiady przez Panią Dyrektor przedszkola Jadwigę Lasota, która serdecznie powitała zaproszonych gości : zastępcę P. Wójta Janusza Krauze, P. Dyrektor BOESZ- Gminy Prostki – Marię Grygoruk, P. Dyrektor Zespołu Szkół w Wiśniowie Eł. -Jolantę Karwowską, Dyrektora Szkoły Podstawowej im.J.P.II – Jarosława Ćwik, przewodniczącą Rady Rodziców – P. Ewę Ratkiewicz, Rodziców, nastąpiło wciągnięcie flagi olimpijskiej, odśpiewanie przez wszystkich hymnu imprezy oraz złożenie ślubowania przez zawodników.

Następnie prowadząca imprezę pani Barbara Maciorowska przedstawiła sędziów: p. Agnieszka Purzeczko i p. Andrzej Maciorowski oraz zasady przyznawania punktów. Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody dzieci. Konkurencji było 8: bieg z przeplataniem szarfy, rzut woreczkiem do celu, slalom z woreczkiem na paletce, tunel, bieg z przeszkodami, turlanie piłki lekarskiej, piłka górą i ciągnięcie na kocyku partnera.

Młodzi sportowcy wykazali się ogromną determinacją w chęci wygrania ale też i szlachetnością w podejściu do przegranej. Podczas rywalizacji nie obyło się bez głośnych dopingów ze strony przybyłych gości: dzieci, rodziców, dziadków. Zabawę umilały nam występy grupy czirliderek - dziewczynek z przedszkola ,,Mazurki” przygotowanych przez panią Natalię Darszewską ze Szkoły Tańca Tan-Muz.

Po zakończonej rywalizacji i podliczeniu zdobytych punktów sędziowie ogłosili wyniki. I tak:

I miejsce grypa Rybki z przedszkola "Mazurki"
II miejsce grupa Jeżyki z przedszkola ,,Mazurki”
III miejsce grupa Smerfy z Rożyńska Wielkiego
IV miejsce grupa Pszczółki z p-la ,,Mazurki”
V miejsce grupa z Wiśniowa Ełckiego

Wszystkie dzieci otrzymały medale, dyplomy i książeczki a każda grupa puchar i dyplom. Po zakończeniu olimpiady dzieci ucztowały w ogrodzie przedszkolnym, a na ich twarzach nie widać było zmęczenia tylko radość i uśmiech.

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tej wspaniałej imprezy. Mamy nadzieję, że to była pierwsza, ale nie ostatnia Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków.
Bożena Bujnowska

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages