Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Koncert dla Mamy w SP w Prostkach

2017-06-09 11:04:47 (ost. akt: 2017-06-09 11:14:41)

Z okazji Dnia Matki Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach zorganizowała koncert "Dla Mamy". Mamusie nie zawiodły i z całymi rodzinami, a nawet z wózkami, zabierając ze sobą najmłodsze pociechy, przybyły na tę uroczystość.

Koncert rozpoczął pan Grzegorz Kacperski utworem "Kiedy byłem mały". Pan Paweł Kataszczenko, lokalny poeta, zapoznał wszystkich z wierszami o mamie ze swoich tomików poezji "Płoń świeco życia" oraz "Słońce świeci w każdym z nas".

Klasy młodsze wystąpiły z popisem dziecięcych piosenek, klasy starsze zaśpiewały przeboje z dawnych lat oraz zaprezentowały tańce z ostatniego konkursu tańca, W czasie koncertu można było również usłyszeć wiersze autorstwa pani Julity Wiśniewskiej.

Mama, z dumą i łezką wzruszenia, dziecko wpatrzone w swoją mamę. Tylko dla niej mówi: Moja mama jest 'naj ..Takiej nie ma cały kraj.(Julita Wiśniewska). Tylko dla niej śpiewa. Tak rodzi się więź, która leczy, wychowuje i kształci. To ona uczy wzajemnej miłości i szacunku. To ona zadecyduje o tym, jakimi rodzicami będzie to młode pokolenie.

Dyrektor szkoły, pan Jarosław Ćwik, zwracając się do zebranych, podkreślił, że zaprezentowane wiersze, piosenki i tańce są najlepszym wyrazem miłości uczestników koncertu do swoich mam. Młodych artystów przygotowały panie: Barbara Walaszek, Anna Baczewska, Małgorzata Kurzątkowska, Elżbieta Grądzka, Agata Nikonowicz, Agnieszka Karaś, Alina Przyborowska oraz Barbara Merska. Przy sprzęcie nagłaśniającym czuwał, jak zawsze, pan Lech Karwowski. Koncert "Dla Mamy" był jednym z punktów projektu 'Szkoła przyjazna rodzinie".

Życząc wszystkim mamom samych radości z wychowywania swoich pociech, dedykujemy fragment wiersz pana Pawła Kataszczenko:

Ona przytuli, gdy jesteś smutna
i łzę obetrze, co z oka spływa.
Ona zapewni ci dobre jutro.
Miłości w sercu jej nie ubywa.

Barbara Walaszek


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages