Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Kuźnia Mazurskich Smaków i Tradycji

2017-12-13 14:09:48 (ost. akt: 2017-12-13 14:17:12)

Autor zdjęcia: Emilia Drągowska

Realizowany przez blisko sześć miesięcy projekt Kuźnia Mazurskich Smaków i Tradycji przez grupę nieformalną Poszukiwacze z Rożyńska Wielkiego dobiegł końca.

Działania w ramach projektu uświadomiły jak ważne jest pielęgnowanie i zachowanie dorobku naszej kultury poprzez wykorzystanie dawnych receptur przy sporządzaniu potraw, które są charakterystyczne dla naszego regionu. Ponadto, projekt przyczynił się do rozwoju i promocji tradycyjnych produktów regionalnych. Projekt zrealizowano ze środków programu mikrodotacji "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie 2" dofinansowanego przez MRPiPS w ramach FIO.

Społeczność lokalna zebrała swoje receptury przepisy. Z przepisów powstały saszetki które noszą nawy wybrane przez uczestników projektu, Uczestnicy mogli przekazać cenne receptury dla przyszłych pokoleń młodzi ludzie zachęcili się do pielęgnowania tradycji rodzinnych i lokalnych poznali smaki dzieciństwa swoich rodziców dziadków i pradziadków. Rożyńsk wielki zyskał sławę dzięki starym recepturom prezentacje grupy Poszukiwacze także przyciągała uwagę turystów podczas imprez okolicznościowych.

Do współpracy zaprosiliśmy firmę Trans Mat Food, okazali oni nam ogromne wsparcie współpraca z nimi okazała się ogromnym wsparciem i przyczynia do sukcesów podczas realizacji projektu.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: stowarzyszeniemzr

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jadzia #2398008 | 83.9.*.* 14 gru 2017 14:57

    Niechby wam Weronka ugotowala pierogi dopiero byścvie poczuli rozchodzenie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages