Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Akcja charytatywna "Pomagamy Afryce"

2018-02-08 16:15:02 (ost. akt: 2018-02-08 16:24:07)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach, pod kierunkiem pana Lecha Karwowskiego, przeprowadziła zbiórkę makulatury. Część pozyskanych funduszy każda klasa przeznaczyła na pomoc Afryce. Do akcji dołączyli pracownicy szkoły z dyrekcją na czele i uzyskaną kwotę 431,60 zł przekazano Fundacji WATOTO - Dzieci Afryki.

Fundacja WATOTO przeznaczyła ten wkład finansowy na budowę studni głębinowej na terenie misji OO. Kombonianów w Gigel - Beles w rejonie Benishangul Gumuz w Etiopii. Studnia będzie służyła nie tylko mieszkańcom tej misji, ale również około tysiącu pięciuset osobom mieszkający w całej okolicy.

Prowincjał misji ojciec Sixtus Agostini, dziękując ofiarodawcom, napisał: "Wasz dar uczynił możliwym cud. I to nie chodzi tylko o znalezienie wody na niezwykle trudnym terenie, ale o coś znacznie cenniejszego w czasach, w których niektórzy odwracają się od obcych, o solidarność z ludźmi, których nie znacie, a którym ofiarowaliście ewangeliczny dzban wody. To świadectwo Waszego człowieczeństwa, świadectwo bliskości z Bogiem."

Pani Magdalena Słodzinka, prezes Fundacji, dziękując naszej szkole za ten dar serca, podkreśliła, że dostęp do czystej wody, to eliminacja chorób zarówno u dzieci, jak i dorosłych, to możliwość produkcji żywności. Wraz z listem od pani prezes, przyszły podziękowania od ojców Kombonianów, płyta ze zdjęciami z budowy studni oraz piękny obrazek o tematyce afrykańskiej.

Podziękowania należą się tym wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji charytatywnej i przyczynili się do spełnienia "cudu" - budowy studni głębinowej w Afryce.
Barbara Walaszek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPProstki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages