Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Podziel się:

Podziel się:

Akcja charytatywna "Pomagamy Afryce"

W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach, pod kierunkiem pana Lecha Karwowskiego, przeprowadziła zbiórkę makulatury. Część pozyskanych funduszy każda klasa przeznaczyła na pomoc Afryce. Do akcji dołączyli pracownicy szkoły z dyrekcją na czele i uzyskaną kwotę 431,60 zł przekazano Fundacji WATOTO - Dzieci Afryki.

Fundacja WATOTO przeznaczyła ten wkład finansowy na budowę studni głębinowej na terenie misji OO. Kombonianów w Gigel - Beles w rejonie Benishangul Gumuz w Etiopii. Studnia będzie służyła nie tylko mieszkańcom tej misji, ale również około tysiącu pięciuset osobom mieszkający w całej okolicy.
Prowincjał misji ojciec Sixtus Agostini, dziękując ofiarodawcom, napisał: "Wasz dar uczynił możliwym cud. I to nie chodzi tylko o znalezienie wody na niezwykle trudnym terenie, ale o coś znacznie cenniejszego w czasach, w których niektórzy odwracają się od obcych, o solidarność z ludźmi, których nie znacie, a którym ofiarowaliście ewangeliczny dzban wody. To świadectwo Waszego człowieczeństwa, świadectwo bliskości z Bogiem."
Pani Magdalena Słodzinka, prezes Fundacji, dziękując naszej szkole za ten dar serca, podkreśliła, że dostęp do czystej wody, to eliminacja chorób zarówno u dzieci, jak i dorosłych, to możliwość produkcji żywności. Wraz z listem od pani prezes, przyszły podziękowania od ojców Kombonianów, płyta ze zdjęciami z budowy studni oraz piękny obrazek o tematyce afrykańskiej.
Podziękowania należą się tym wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji charytatywnej i przyczynili się do spełnienia "cudu" - budowy studni głębinowej w Afryce.

Barbara Walaszek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SPProstki oraz opublikowany na portalu Prostki: Akcja charytatywna "Pomagamy Afryce"
Oceń artykuł:

(0)