środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Kuźnia Mazurskich Smaków i Tradycji.

Realizowany przez blisko sześć miesięcy projekt Kuźnia Mazurskich Smaków i Tradycji przez grupę nieformalną Poszukiwacze z Rożyńska Wielkiego dobiegł końca.

Działania w ramach projektu uświadomiły jak ważne jest pielęgnowanie i zachowanie dorobku naszej kultury poprzez wykorzystanie dawnych receptur przy sporządzaniu potraw, które są charakterystyczne dla naszego regionu. Ponadto, projekt przyczynił się do rozwoju i promocji tradycyjnych produktów regionalnych. Projekt zrealizowano ze środków programu mikrodotacji "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie 2" dofinansowanego przez MRPiPS w ramach FIO.

Społeczność lokalna zebrała swoje receptury przepisy. Z przepisów powstały saszetki które noszą nawy wybrane przez uczestników projektu, Uczestnicy mogli przekazać cenne receptury dla przyszłych pokoleń młodzi ludzie zachęcili się do pielęgnowania tradycji rodzinnych i lokalnych poznali smaki dzieciństwa swoich rodziców dziadków i pradziadków. Rożyńsk wielki zyskał sławę dzięki starym recepturom prezentacje grupy Poszukiwacze także przyciągała uwagę turystów podczas imprez okolicznościowych.
Do współpracy zaprosiliśmy firmę Trans Mat Food, okazali oni nam ogromne wsparcie współpraca z nimi okazała się ogromnym wsparciem i przyczynia do sukcesów podczas realizacji projektu
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: stowarzyszeniemzr oraz opublikowany na portalu Prostki: Kuźnia Mazurskich Smaków i Tradycji
Oceń artykuł:

(0)